Sportovní hvězdy září - jedna zlatá a tři stříbrné medaile!

11.4.2024 - Veronika Kahounová

V Táboře se odehrály dvě významné sportovní události, které naši školu posunuly do popředí. Naše škola se může pyšnit jednou zlatou a třemi stříbrnými medailemi, které si odnesli naši talentovaní žáci.

Dne 9. dubna 2024 se konala prestižní sportovní akce Olympijský odznak, která přilákala 92 jednotlivců. Soutěžilo se ve čtyřech disciplínách: trojskok, medicinbal, švihadlo a leh-sedy.

Naši talentovaní žáci dosáhli vynikajících výsledků v celkovém hodnocení. Josef Neuman z 4.A si odnesl za 1. místo zlatou medaili a Barbora Novotná z 6.B obsadila 2. místo a získala medaili stříbrnou.

Dne 10. dubna 2024 se konal 14. ročník branného závodu Mladý strážník. Tato akce byla určena pro žáky 1. až 5. tříd základních škol. Celkem se přihlásilo 65 čtyřčlenných smíšených družstev žáků.

Závodníci se utkali na trati dlouhé 2320 metrů a čekalo na ně sedm disciplín: házení granátem na cíl, trojnohý běh, zapamatování si co nejvíce obrázků, štafeta se sbíráním míčků, skládání puzzle, pexeso a plížení na sněhu.

Družstvo utvořené z žáků 2. tříd - Martina Geciová, Kateřina Frantíková, Tobiáš Almáši a Tomáš Kozojed obsadilo v soutěži 2. místo. Stejně úspěšně si vedlo i družstvo 3. třídy - Natálie Smržová, Estel Drtinová, Daniel Smrž a Šimon Janda, kteří získali také 2. místo.

Těšíme se, že naši žáci reprezentovali naši školu s hrdostí a ukázali své dovednosti. Gratulujeme všem účastníkům a doufáme, že se budou i nadále věnovat sportu a soutěžím s takovým zápalem!