Svět plný barev

23.5.2021 - Radka Křivánková

Zájmová činnost plánovaná jako projekt, který je zaměřen na rozvoj smyslového poznání barev

Děti se budou seznamovat s barvami pomocí plnění jednotlivých úkolů. Vybrané dítě vylosovalo tahem barevné kostky, který úkol budou všichni plnit. První úkol, který byl vylosován bylo skládání barevného hlavolamu na čas podle uvedeného vzoru, kde se děti snažily během pěti minut hlavolam poskládat. Zadání druhého úkolu bylo dostat kriketovou pálkou míček dané barvy do stejně barevné brány, kdy na každou bránu mělo dítě tři střelné pokusy. Další činností bylo seřadit balónky podle posloupnosti od největšího k nejmenšímu za použití pouze hmatu.Následovalo sestavení skákacího panáka dle jejich fantazie za použití všech přidělených barevných kroužků a poté proskákání sestaveného panáka v časovém limitu 1. minuty. Na závěr se děti s radostí pustily do zábavného malování s nafouknutými balónky.
Po splnění každé činnosti byly děti odměněny veselým smajlíkem, kterého si na tabuli nalepily na políčko dané barvy úkolu. Děti se aktivně a s radostí zapojovaly do všech vylosovaných činností, protože byly výborně namotivovány ze strany paní vychovatelky. Podívejte se do fotogalerie.