Učitelky: Zdeňka Vondrušková, Mgr. Lucie Maříková

V letošním školním roce naši Kopretinovou třídu navštěvuje celkem 26 dětí ve věku 3-7 let. Z toho je 14 dívek a 12 chlapců. V letošním školním roce se naše třída rozroste o 8 nových dětí, které přijdou do školky úplně poprvé. Budeme se snažit, abychom se v našem kolektivu co nejdříve sžili a stala se z nás nerozlučná parta.

Náš Třídní vzdělávací program je v letošním školním roce zaměřen na pohádky. Průvodcem nám kromě maňásků Péti a Pepíčka bude ještě čaroděj Čáryfuk, který vezme děti do pohádkové říše a přes známé i méně známé pohádky budou děti získávat a rozšiřovat své vědomosti a dovednosti. Stejně jako v loňském školním roce, i v tom letošním budeme společně rozvíjet lidské ctnosti, které se z dnešní společnosti vytrácejí.

Novinkou pro letošní rok bud tzv. "Zážitkovník," do kterého si děti na začátku školního roku nakreslí své největší zážitky z prázdnina a postupně, na každý víkend, si budou sešit nosit domů a kreslit, co s rodiči zažili.

Protože máme třídu smíšenou a jsou mezi námi i předškoláci, zaměřujeme se na jejich přípravu, aby bez problémů zvládli přechod z mateřské školy do školy základní. K jejich rozvoji využíváme individuální i skupinové činnosti.

V rámci vzdělávacích činností si děti mohou vybírat ze široké škály nabídky činností. Využíváme také smíšeného kolektivu, který motivuje mladší děti k dostižení dětí starších. V rámci skupinových činností se děti učí spolupracovat, domluvit se a vyjádřit svůj názor.

Pro předškoláky jsou v naší mateřské škole určeny kroužky pohybových her, flétny, keramiky, zpívání. V rámci dalších aktivit se předškoláci také účastní kurzu plavání v bazénu v Táboře a projektu "Děti do bruslí" na zimním stadionu v Soběslavi.

I v letošním školním roce pokračujeme v projektu "Skutečně zdravá škola" a moc si vážíme toho, že i rodiče s námi spolupracují při přípravě dobrot k narozeninám. Moc Vám za to děkujeme.

Zážitky a aktivity z naší třídy s Vámi sdílíme také ve facebookové skupině: Kopretiny Malšice