Učitelky: Bc. Alena Šimáková, Marcela Trsková

Letos se nás ve IV. Heřmánkové třídě sešlo celkem 25 dětí ve věku 3,5-6 let. Z toho 13 děvčat a 12 chlapců. 8 dětí čeká příští rok vstup do základní školy. 5 dětí přišlo do naší mateřské školy nově. Uděláme vše pro to, abychom se všichni skamarádili, osvojili si školní pravidla bezpečného chování a bylo nám tady společně dobře. Čas přechodu do základní školy se blíží, a proto se zaměříme na rozvoj kognitivních funkcí jako je paměť, pozornost, řeč a prostorová orientace, logické myšlení aj. Samozřejmě vše budeme procvičovat pomocí her a zábavných úkolů. Každý bude mít možnost zvládnout úkoly na své úrovni vývoje.

Protože je naše třída věkově smíšená, můžeme si předávat zkušenosti a vědomosti navzájem, zažít pocit důležitosti při sdílené pomoci, anebo naopak zažít pocit podpory od ostatních kamarádů. Naším nejdůležitějším pravidlem je "pravidlo 3" - Zkus to nejdřív sám, pak požádej o pomoc kamaráda, a když si nevíte rady, pomůže paní učitelka. Učíme se pracovat samostatně, ale i ve skupině společně. Naučit se přijmout a respektovat rozhodnutí druhého, vysvětlit své rozhodnutí a obhájit si ho před ostatními.

Bude to o zábavě, dobrodružství, o spoustě společných zážitků, o muzicírování a pohybu. Celým rokem nás bude provázet spolu s Heřmánkem Kapička.

Pro předškoláky jsou také určeny kroužky, které vedou paní učitelky naší MŠ. Jedná se o hru na zobcovou flétnu, zpívání, keramiku. pohybové hry a stimulační program Maxík. Pokračujeme ve zdravém životním stylu, kdy se snažíme vyvarovat příliš sladkým pamlskům. Moc se nám líbí, jak dokážou naše maminky zdravě zpestřit oslavu narozenin nebo svátků.  Stejně jako v loňském roce budou čtvrtky patřit terénním dnům.

Zážitky a aktivity z naší třídy s vámi sdílíme v uzavřené FB skupině: Heřmánková z Malšic