Zahájení školního roku 2021/22

26.8.2021 - Kristina Zůbková

Informace k zahájení školního roku dne 1.září 2021

Vážení rodiče, milí žáci,

nový školní rok zahájíme ve středu 1. září 2021 v 7:45 v kmenových učebnách. Vzhledem k povinnosti testování žáků  na nemoc covid-19 žáci 2. až 9. třídy zahájí tento den testováním.  Žáci obou 1. tříd  si nejprve užijí slavnostní vstup mezi školáky a na konci prvního školního dne se také otestují. Rodičům žáků 1. tříd umožníme společné zahájení školního roku s dětmi za dodržení platných hygienických opatření (respirátor, bezinfekčnost).

Předpokládaný konec zahájení školního roku bude po 2. vyučovací hodině, to je v 9.25 hodin. Obědy mají na 1. září všichni žáci odhlášené, pokud máte o oběd zájem, je třeba oběd individuálně přihlásit.  I tento den bude pro žáky ZŠ v provozu školní družina.

Další testování všech žáků proběhne  6. září a 9. září 2021 vždy první vyučovací hodinu.

Asistence třetích osob při testování žáků 2. a 3. tříd je možná v jídelně školy.

Nemusí se testovat žáci, kteří:

• Budou mít potvrzení od lékaře o prodělání onemocnění COVID-19 v posledních 180 dnech.
  • Budou mít potvrzení o negativním PCR testu ne starším 7 dnů.
  • Budou mít potvrzení o negativním antigenním testu ne starším 72 hodin
  • Budou mít potvrzení o očkování a mají alespoň 14 dnů po druhé očkovací dávce

K seznámení rodičovské veřejnosti s hygienickými podmínkami provozu škol ve školním roce 2021-22 vzhledem ke COVID - 19 zveřejňuji manuál MŠMT Manuál k provozu škol a testováni.

Pravidla pro návrat žáků ze zahraničí: Režim návratu ze zahraničí.pdf

Více informací a odpovědí na otázky naleznete ZDE

Přeji všem klidný zbytek prázdnin a pohodový vstup do nového školního roku.

Kristina Zůbková