Duben: výzva k ochraně životního prostředí

29.4.2024 - Veronika Kahounová

Během měsíce Země jsme nezůstali jen u slov, ale aktivně jsme se zapojili do několika akcí, které nám pomohly lépe pochopit a chránit naši planetu.

Aktivně jsme se zapojili do iniciativy v rámci celorepublikové dobrovolnické akce "Ukliďme Česko". Uklízeli jsme odpadky po Malšicích a každý pytel byl krokem k čistějšímu životnímu prostředí. Celkem jsme jich nasbírali skoro třicet, což není málo.

Kromě toho jsme se také zaměřili na vzdělávání a povědomí o přírodě. Užili jsme si stanovištní hry, čtení s porozuměním zaměřené na přírodu a soutěžní vědomostní kvízy. Také jsme si okolí školy zlepšili sázením bylinek a keřů.

Věříme, že i malé kroky mohou mít velký dopad na zachování životního prostředí pro budoucí generace.